سفارش ساخت و تولید برد الکترونیکی

با گسترش فرهنگ تولید و مصرف محصول ایرانی در جامعه و همچنین گسترش استفاده از محصولات الکترونیکی در بخش های مختلف صنعت ، نیاز به بخش تولید و مونتاژ بردهای الکترونیک نیز رو به افزایش است. در این شرایط افزایش سرعت تولید محصول و کاهش نواقص احتمالی در فرایند تولید همواره از مهمترین دغدغه های تولید کنندگان می باشد .

محصولات-الکترونیکی

آیا برون سپاری ساخت برد الکترونیکی کار درستی است ؟

از آنجایی که بردهای الکترونیکی مهم ترین جزء تمام محصولات الکترونیکی هستند، طراحی و تولید بردهای الکترونیکی می‌تواند نقش بسیار تعیین کننده و بسزایی در فرایند تولید این محصولات داشته باشد.

و در این میان برون سپاری خدماتی مانند مونتاژ و ساخت بردهای الکترونیکی در سطح کیفیت و تکنولوژی­ روز دنیا، بستری را مهیا می­ کند تا طراحان و تولیدکنندگان دغدغه هایی نظیر خرید قطعات الکترونیکی، کمبود موجودی قطعات الکترونیکی در بازار داخلی، هزینه های نگهداری و انبار، سربار، ضایعات، نیروی انسانی در بخش تولید را نداشته باشند و با خیالی آسوده بر روی توانایی های اصلی خود تمرکز کرده و به فرایند ایده تا محصول خود بیندیشند.

جدا از این تولیدکنندگان باید به بحث نوآوری، بسته‌بندی مناسب، بازاریابی کارآمد، تبلیغات مؤثر، برندسازی، ارتقای بهره‌وری و مصادیقی از این نوع توجه کنند؛ چراکه تمامی این موارد در رشد شکوفایی تولید محصولاتشان بسیار مهم و نقش‌آفرین است.

در ویدیوی زیر می توانید نحوه تولید بردهای الکترونیکی در کارگاه هادی بان الکترونیک را مشاهده نمایید:

چگونه تولید برد الکترونیکی توسط شرکت های بزرگ باعث کاهش نگرانی ها و پیشرفت کار شما می شود ؟

بسیاری از شرکت های الکترونیکی در دنیا با تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی متنوع به تولید صنعتی در این حوزه کمک فراوانی می کنند و باعث پیشرفت سرعت در صنعت برق و الکترونیک می شوند.

در این چرخه بزرگ الکترونیک این شرکت ‌ها قابلیت ارائه خدماتی مثل خرید قطعات الکترونیکی، خرید برد مدار چاپی و مونتاژ برد های الکترونیکی را به صورت یکجا دارند و تولید کننده می تواند تمام این مراحل را تحت عنوان PCBA یکجا سفارش دهد که به نظر بهترین و کم دردسر ترین راه در مسیر تولید خواهد بود.

زیرا از آنجایی که معمولاً بردهای الکترونیکی دارای المان های زیاد و متنوعی هستند و هرگونه ایراد در مونتاژ آنها ، صرف وقت و هزینه انسانی زیادی به شرکت های تولیدی تحمیل می کند ؛ نیاز به دقت، تجربه و تخصص در مونتاژ بردهای الکترونیک اجتناب ناپذیر است از طرفی پرداختن به مسائل ذکر شده باعث می گردد تمرکز بر فعالیت اصلی دچار خدشه گردد؛ به همین دلیل به کارگاه های تولیدی، توصیه می شود تولید و مونتاژ بردهای استفاده شده در دستگاه های تولیدی خود را برون سپاری  کنند.

چرا که اگر انجام این کار به عهده خودشان بود، این فرایند طی مراحلی چون سفارش PCB ، خرید قطعات الکترونیکی ( که پیچیدگی هایی نظیر کمبود موجودی قطعات الکترونیکی در بازار داخلی، قطعات الکترونیک با کیفیت، یافتن تامین کننده معتبر را در بر دارد) و سپس مونتاژ قطعات الکترونیکی انجام می شود و نهایتا پس از این مراحل تست الکتریکال برد مونتاژ شده صورت میگیرد که قطعا در آن ها ضایعات نیز وجود خواهد داشت. این در حالی است که اگر تمامی این مراحل را طی  یک سفارش PCBA برون سپاری کنند ، بدون نگرانی از این مراحل میتوانند برد مونتاژ شده و آماده خود را تحویل بگیرند.

ساخت برد الکترونیکی

PCBA چیست و چگونه باعث کاهش هزینه های شما می شود ؟

PCBA مخفف  Printed Circuit Board Assembly است و اصطلاحی است که به مراحل صفر تا صد تولید یک محصول تا قبل از مرحله بسته بندی اشاره دارد، در این نوع خدمات ، خرید قطعات الکترونیک، تولید برد مدارچاپی محصول (PCB) و مونتاژ قطعات الکترونیکی بر روی بردهای مدار چاپی (PCB) محصول مطابق با دستورالعمل مشتری انجام گرفته و  محصول نهایی مطابق با Test Sheet مشتری تست نهایی خواهد شد.

در این روش هزینه های واسطه ای که در تامین های جداگانه هر یک از این مراحل از شرکت های مختلف تحمیل خواهد شد ، کاهش خواهد یافت ، علاوه بر آن که به علت انجام تمامی مراحل توسط یک تامین کننده دردسرهای عیب یابی و ضایعات را که ممکن است سردرگمی به وجود بیاورد که برعهده تامین کننده قطعات الکترونیکی است یا تولید کننده برد مدار چاپی (pcb) و یا مونتاژکار، از بین خواهند رفت چرا که با توجه به انجام تمامی مراحل توسط یک شرکت ، یک نفر برای هر نوع ضایعات و عیبی پاسخگو خواهد بود.

نکات و دلایل برون سپاری ساخت برد الکترونیکی

✅ تمرکز بر فعالیتهای اصلی واستفاده از منابع داخلی برای مقاصد دیگر

✅ استفاده از تخصص ، تجربه و تجهیزات به روز یک شرکت که فعالیت اصلی آن بر روی تامین قطعات الکترونیکی با کیفیت و تولید بردهای الکترونیک است

✅ سرعت و دقت بالاتر در مونتاژ برد

✅ کاهش هزینه اولیه (در خرید تجهیزات) و هزینه های جاری (علی الخصوص در بحث نیروی انسانی متخصص)

پس مقرون به صرف ترین راه برای تولید کننده، سفارش PCBA که شامل سفارش PCB و یا همان سفارش برد مدار چاپی و سفارش قطعات الکترونیک میباشد.

مراحل تولید برد الکترونیکی (گام به گام) در شرکت هادی بان الکترونیک

ارسال اطلاعات فنی

ارسال
اطلاعات فنی

خرید قطعات فنی

خرید
قطعات فنی

تولید برد مدار چاپی

تولید برد
مدار چاپی

تست کیفیت برد

تست
کیفیت برد

مونتاژ قطعات الکترونیکی

مونتاژ
قطعات

تولید برد الکترونیکی

تولید
برد الکترونیکی

بسته بندی کالا

بسته بندی
کالا

تحویل سریع کالا

تحویل
سریع کالا

برای سفارش طراحی انواع بردهای الکترونیکی فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  حداکثر اندازه فایل: 128 MB.
  • فایل ها را به اینجا بکشید یا
   حداکثر اندازه فایل: 128 MB.

   سوالات متداول در رابطه با سفارش ساخت بردهای الکترونیکی

   نحوه ثبت سفارش برای PCBA چگونه است ؟

   در سفارش PCBA یا تولید برد الکترونیکی شما سفارش PCB، قطعات الکترونیک و مونتاژ قطعات را همزمان ثبت می نمایید. پس از ارسال اطلاعات سفارش خود، از طریق ایمیل شرکت و یا ثبت اطلاعات در سایت، تیم هادی بان الکترونیک پاسخ استعلام را برای شما ارسال خواهند کرد و پس از دریافت تایید شما اقدام به تولید برد مدار چاپی، خرید قطعات الکترونیک و مونتاژ قطعات و در نهایت تحویل برد آماده خواهند کرد.

   نحوه ی ارسال کالا برای مشتریان چگونه است ؟

   برای مشتریان ساکن تهران از طریق پیک و در طول ساعات کاری شرکت و برای شهرستان، ارسال قطعات با هر روشی که برای مشتری مناسب تر است، انجام خواهد شد.

   7 دیدگاه در “ساخت برد الکترونیکی در تهران

   1. پژمان خورشیدی گفت:

    من سفارش ساخت برد الکترونیکی خودم رو به طور کامل به شرکت هادی بان الکترونیک سپردم و از کیفیت محصول نهایی که به من تحویل دادن، بسیار رضایت داشتم .

    ممنون از پاسخگویی همیشگی شان و همچنین تیم فنی قوی که مشکلات را ما با صبر و حوصله برطرف کردند.

    7
    2
    1. m.shaya@hadiban.com گفت:

     خواهش میکنم . این نظر لطف شماست . باعث افتخار ما بود که بتوانیم با شما همکاری داشته باشیم.

   2. TAHA گفت:

    آیا می توان برای تولید اختراع و محصول جدید نیز که نیاز به کیت هوشمند دارد به این شرکت ها بر نوع کارایی که ما مد نظر داریم سفارش داد ؟

    1. m.shaya@hadiban.com گفت:

     سلام. بله . می توانید از طریق شماره ی 02188559834 با تیم فنی ما در ارتباط باشید و سوالات تان را بپرسید

   3. علی عشوری گفت:

    🙏🙏❤

   4. iman sheikh گفت:

    سلام من قصد ساخت دستگاهی دارم که باید در نهایت یک برد شامل میرکرو کنترلر کارهای مختلفی انجام بده درست مثل یک ماشین لباس شوئئ یعنی در زمان پمپی روشن بعد مدتی خاموش و …. و در نهایت امکان نمایش برروی یک ال سی دی کوچک داشته باشه

    چنین بردی که نمایشگر داشته باشه چقدر هزینه داره؟؟؟ ببینید چندین فرایند شیمیایی توی دستگاه انجام میشه دقیقا مثل ماشین لباس شویی الان ثبت اختراعش نگرفتیم و داریم بصورت امایشی کار می کنم تا در نهایت 20-100 دستگاه تولید کنم نکته مهم همکاری مستمر شما با ماست تا نمونه اولین دستگاه به ایدال ما برسه

    حال هزینه طراحی مشاوره و ساخت اولین نمونه چقدر است و در مقیاس 50-100 دستگاه چقدر؟

    1. محمد علی گفت:

     سلام جناب شیخی
     لطفا از طریق شماره 02188559834 با تیم فروش و فنی ما در ارتباط باشید تا بتوانند بهتر راهنمایی تان کنند

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.