• خانه / سفارش قطعات الکترونیکی

  راهنما   اطلاعات قطعات (BOM) سایر شرایط و نحوه ارسال اطلاعات خریدار تایید سفارش

  مرحله 1 از 5 - راهنما 

   
 • نکات مهم هنگام سفارش قطعات الکترونیک

  کد فنی قطعه

  هنگام سفارش قطعات الکترونیک ordering number یا Part Number دقیق قطعات را با توجه به دیتا شیت مربوطه ، پیدا کنید. کد فنی یا پارت نامبر قطعات الکترونیک معمولا دارای یک قسمت عمومی است که در ادامه آن ، پارامتر های منحصر به فرد و دقیق قطعه مانند رنج دمایی ، پکیج قطعه و ... اضافه خواهد شد. پس لازم است قطعات درخواستی تان را طبق دیتاشیت و به صورت کامل سفارش گذاری کنید.

  تعداد قطعات

  برای کارخانجات تولیدی که برنامه تولید منظمی دارند و از تعداد قطعات مصرفی خود در شش ماه یا یک سال آتی خود اطلاع دارند توصیه میشود قیمت قطعات را روی تعداد انبوه درخواست کنند.زیرا ممکن است قیمت در تعداد های بالا انقدر مقرون به صرفه باشد که به جای سفارش ماهانه ، سفارش خود را شش ماهه یا سالانه بگذارند.

  SPQ

  اگر اوریجینال بودن قطعه برای شما بسیار مهم و حیاتی است میتوانید برای اطمینان بیشتر قطعات را در بسته بندی اوریجینال کارخانه سفارش دهید. اکثر قطعات الکترونیک پک های استاندارد بسته بندی دارند که به آن (standard packaging quantity) SPQ گفته می شود و باید تعداد سفارش را ضریبی از آن در نظر گرفت، مثلا اگر SPQ یک قطعه 5000 عدد باشد سفارش شما باید ضریبی از 5000 تا باشد، اگر شرکتی تعداد کمتر از SPQ را به شما قیمت داد و برای شما تهیه کرد ، آن قطعات وکیوم شده در بسته بندی کارخانه نیست و این احتمال وجود دارد که این گونه قطعات اورجینال نباشد. بعضی قطعات الکترونیک در دیتاشیت با SPQ های مختلف کدگذاری شده اند که بر اساس تعداد مورد نظرتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

  MOQ

  همچنین شرکت های مختلف بنا به سیاست کاری خود ممکن است حداقل تعداد سفارش متفاوتی داشته باشند که به (Minimum Order Quantity) MOQ معروف است، درصورتیکه MOQ یک شرکت از تعداد درخواستی شما خیلی بیشتر بود، میتوانید شانس خود را با استعلام از شرکت های دیگر امتحان کنید.

  کشور سازنده

  بعضی سازنده های قطعات الکترونیک در چند کشور کارخانه تولید کننده دارند . اگر برای شما Origin قطعه (محل تولید قطعه) اهمیت دارد آن را در شماره فنی یا توضیحات مشخص کنید، در بعضی موارد قیمت بر اساس Origin متفاوت خواهد بود.

  تاریخ تولید قطعه

  تاریخ تولید قطعات الکترونیک را بررسی کنید، بهتر است قطعات New و یا نهایتا تولید یکی دو سال اخیر باشد . قیمت قطعات بر اساس سال تولید (Date Code) گاها تا یک پنجم هم کاهش خواهد یافت.

  ✔ سفارش خرید قطعات الکترونیک خود را به شرکت های ایرانی ای بدهید که در خارج از کشور دفاتر نمایندگی جهت بررسی سفارشات شما را دارند.

  ✔ از شرکتی که قطعات را سفارش میدهید گارانتی بخواهید.

  پس از دریافت اطلاعات سفارش، تیم هادی بان الکترونیک پاسخ استعلام را برای شما ارسال خواهد کرد و پس از دریافت تایید شما اقدام به خرید قطعات الکترونیک خواهد کرد.

  از حسن انتخاب شما سپاسگزاریم 😊